У чому різниця між фізіотерапевтами, хіропрактиками і остеопатами?

Фізіотерапевт - це фахівець зі спеціальною освітою який міг би (в певних випадках) реабілітувати вас, навіть не торкаючись до вашого тіла.
Як випливає з назви, основний інструмент цього медичного фахівця - фізичні вправи.
Фізіотерапевти вважають за краще візуально оцінити слабкість ваших м'язів або дисфункціональних патерн руху і наказують виконання деяких вправ. Фізіотерапевти вносять зміни в вправи при кожному лікувальному сеансі, адаптуючи їх до ваших мінливих здібностям, і тоді ваша працездатність буде відновлюватися і поліпшуватися швидше.
Якщо ви бажаєте отримати програму вправ і виконувати їх самостійно вдома, то тоді краще всього буде звернутися до фізіотерапевта.
Хіропраактіка - одна з форм альтернативної медицини, яка намагається ставити діагнози і лікувати людей за допомогою маніпулювання їх опорно-руховим апаратом, особливо хребтом. Використовується мануальна терапія, в тому числі маніпулювання хребтом, суглобами і м'якими тканинами, а також фізичні вправи і консультування за способом життя. Традиційна хіропрактика, заснована на віталізмі, передбачає, що проблеми хребта впливають на загальні функції організму і на так званий «вроджений інтелект».
У своєму підході до скелетно-м'язових проблем в основному хіропрактікі дотримуються моделі заснованої на анатомії, і вона спрямовує їх роботу, яка часто характеризується фізичними маніпуляціями (клацання суглобами).
У хиропрактиков є спеціалізовані таблиці, які полегшують проведення суглобових маніпуляцій, тому сеанс лікування у них триває близько 20 хвилин.
Остеопат - основоположний принцип остеопатії полягає в тому, що застосовується лікування спрямоване на допомогу внутрішнім ресурсам організму, заохочення організму до активації його внутрішніх исцеляющих сил і резервів.
Інструментом огляду, діагностики і лікувальних маніпуляцій виступають досвідчені й чуйні руки лікаря. За допомогою мануальної терапії остеопат полегшує болі, знижує напругу і відновлює функцій м'язів, суглобів, кінцівок або хребта.
Остеопат крім іншого може провести діагностику таких захворювань, як:
а) адгезивний капсуліт - реакція імунної системи на стрес або травму; б) напруга в м'язах обертальної манжети плеча, яке він може вилікувати мануально;
в) напруга в інших м'язах плеча;
г) обмеження нерва, яке викликає слабкість м'язів руки.
Деякі остеопати додатково проходять тривале навчання краніосакральної терапії, вісцеральним маніпуляціям - додатково до основних скелетно-м'язових технікам.
Остеопати лікують не тільки суглоби, але також і м'язи (в реальному житті в процесі лікування можуть проводити масаж, робити розтягнення м'язів і фасцій або активувати спазмовані м'язи і функціонально пов'язані з ними тканини). Сеанс лікування у остеопата триває в середньому близько 30-40 хвилин. Якщо вас мучать головні болі, підвищена стомлюваність, ущільнення в м'язах, є дискомфорт і тугоподвижность спини, болі в шиї або плечі, затиснений сідничний нерв - вам потрібно до остеопату.
За матеріалами https://www.spine-health.com/