Спати на твердому матраці корисно?

Існує поширена помилка, що більш жорсткий матрац забезпечує кращу підтримку і є ортопедичним. При появі болю в спині або попереку багато змінюють матрац на більш жорсткий. Найчастіше таке помилкове рішення тільки погіршує ситуацію.
Щоб підтримувати тіло людини в анатомічно правильному положенні і рівномірно розподіляти вагу, матрац повинен мати високий ступінь еластичності. Правильно підібраний матрац виключає появи точок максимального тиску і делікатно контурує тіло.
Вибирати жорсткий матрац коштує за рекомендаціями ортопеда або вертебролога. Якщо ви вважаєте за краще спати на боку, то жорсткий матрац стане випробуванням для вашого хребта.
Перед покупкою матраца вам потрібно відповісти на 5 запитань:
1. Хто буде користуватися матрацом?
При покупці нової ліжка або матраца в першу чергу слід враховувати, хто на ній буде спати. У людей різні потреби в залежності від віку, розміру і стану здоров'я. Наприклад, дитина легкий, тому йому знадобиться м'який матрац, а чоловікові середніх років з хворою спиною може знадобитися щось більш тверде і спеціалізоване.
2. Як часто він буде використовуватися?
Матрац для щоденного використання повинен бути максимально комфортним, і вам слід інвестувати в той, який прослужить довго. Матрац для гостьової кімнати, ймовірно, буде використовуватися рідко і є сенс заощадити кошти.
3. Чи страждаєте ви від болю в спині / стегнах / плечах?
Якщо відповідь ствердна, то розумним рішенням перед покупкою матраца буде курс лікувального масажу або консультація у вертебролога. Наприклад в клініках Bybnowski або Інститут вертебрології та РЕАБІЛІТАЦІЇ
4. Який тип матраца вибирати?
Маркетологи прагнуть розділити покупців на два табори: прихильники витривалих пружинних матраців або любителі комфортних беспружінніков з наповненням їх спінених матеріалів. Вибирайте анатомічний матрац в якому поєднали всі переваги двох типів матраців.
5. Скільки я готовий витратити на матрац?
Третину свого життя ви проводите уві сні який впливає на багато аспектів вашого фізичного, психічного і емоційного здоров'я. Це не означає, що вам потрібно витратити невеликий статок на покупку матраца, але бажання заощадити на власному комфорті і здоров'я може обернутися збитками.